Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Videogalerie

Exekuční akce

 • Exekuční akce „Karlín“

  Finanční úřad pro hlavní město Prahu ve spolupráci s Celním úřadem pro hlavní město Prahu provedl dne 6. 9. 2017 exekuční akci zaměřenou především na výběr daňových nedoplatků daně z přidané hodnoty.

 • Velká kontrola EET v SAPĚ: většina provozovatelů se připravila

  V průběhu minulého týdne proběhla ve vietnamské tržnici SAPA rozsáhlá kontrolní akce „TOPAS“, v souvislosti s dodržováním povinností prodejců, které pro ně vyplývají ze zákona o evidenci tržeb. Výsledky kontrol ukazují, že se zde většina provozovatelů na evidenci tržeb připravila.

 • Exekuční akce Stromovka

  Finanční správa provedla další úspěšnou exekuční akci, tentokrát s krycím názvem „STROMOVKA“. Akce byla zaměřena na několik desítek daňových dlužníků se sídlem nebo provozovnou na území hl. m. Prahy a s celkovým daňovým nedoplatkem téměř 28 mil. korun.

 • Exekuční akce Karlův most vynesla rekordních více než 45 milionů Kč

  Finanční správa provedla 13. prosince na území města Prahy bleskovou exekuční akci s názvem „Karlův most“, zaměřenou na daňové dlužníky, kteří dlužili státu desítky milionů korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Jednalo se o historicky nejúspěšnější exekuční akci podobného typu, kdy celkový výtěžek dosáhl rekordní částky 45,3 mil. korun.

 • Exekuční akce Petřín vynesla přes 7 milionů korun na úhradu dlužné daně

  Finanční správa provedla na území města Prahy bleskovou exekuční akci s názvem „Petřín“, zaměřenou na daňové dlužníky, kteří dlužili státu 21,7 milionů korun, a to zejména na dani z přidané hodnoty. Této akce se zúčastnilo šest týmů s 30 pracovníky vymáhání z územních pracovišť Finančního úřadu pro hlavní město Prahu, za asistence kolegů z Celního úřadu. Exekuční akcí zajistili úhradu třetiny dluhu.

 • Exekuční akce Praha vynesla téměř 8 milionů korun na úhradu dlužné daně

  Březnová exekuční akce Finančního úřadu pro hlavní město Prahu pod příznačným názvem „Praha“ byla zaměřená na daňové dlužníky, kteří dlužili státu na dani z přidané hodnoty celkem 11,5 milionů korun. Této akce se zúčastnilo šest týmů s 30 pracovníky vymáhání z pražských územních pracovišť finančního úřadu, za asistence kolegů z Celního úřadu. Úspěšnost akce byla mimořádná – vymoženo bylo 70% celé dlužné částky.

 • I daňová exekuce může mít kriminální pozadí

  Poměrně nezvykle se vyvinula běžně realizovaná exekuční činnost finanční správy při pátečním výkonu rozhodnutí zabavením movitých věcí prováděném Finančním úřadem pro Karlovarský kraj v provozovně kavárny daňového dlužníka v Chebu. Po zahájení soupisu exekuovaného majetku a bližším ohledání provozních prostor daňoví exekutoři narazili na podezřele vypadající balíčky s blíže neurčitelným obsahem bílého prášku, k tomu byla zjištěna přítomnost většího množství palných a bodných zbraní.

 • Exekuce zlatých a stříbrných šperků

  Finanční správa ve spolupráci s Celní správou přinesla do státního rozpočtu mikulášský dárek. Dne 7. 12. 2015 byla pracovníky Finanční správy a Celní správy provedena pečlivě připravená exekuční akce s pracovním názvem „Zlatá žíla I.“ Cílem akce bylo provedení mobilární exekuce u daňového dlužníka, jehož ekonomická činnost spočívá ve výrobě a prodeji šperků z drahých kovů a jehož daňový nedoplatek dosáhl výše 6 200 000 korun.

 • Není koberec jako koberec: Akce TEPICH

  Finanční úřad pro Karlovarský kraj věnoval celý čtvrteční den daňovým nedoplatkům. Tentokrát se zaměřil na obchodníky s koberci. Shodou „náhod“ 2 firmy v rodinném vlastnictví podnikající ve stejném oboru začaly vykazovat již neúnosnou míru svých dluhů.

Aplikační služby