Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

První elektronická dražba byla úspěšná

10. 10. 2019 Tisková zpráva

Petr Habáň tiskový mluvčí, Generální finanční ředitelství

Finanční správa úspěšně provedla první elektronickou dražbu prostřednictvím APED (APlikace Elektronických Dražeb). Byl tak učiněn další krok k elektronizaci a dražby Finanční správy byly zpřístupněny širšímu okruhu potenciálních dražitelů.

„První provedená dražba potvrzuje, že zavedením elektronické platformy dražeb můžeme očekávat nárůst zájemců o koupi nabízených movitých a nemovitých věcí. To povede k vyšším výnosům z dražeb, což je pozitivní pro příjmy státního rozpočtu,“ uvedla generální ředitelka Tatjana Richterová.

Předmětem první elektronické dražby byl osobní automobil DACIA LOGAN MCV. Odhadní cena vozidla činila 39 930 Kč; nejnižší podání bylo stanoveno správcem daně ve výši jedné třetiny, tj. 13 310 Kč. Dražba byla zahájena 7. října v 8:00 hodin a ukončena 9. října 2019 ve 20:00 hodin. Do dražby se zapojilo 12 dražitelů a cena auta se dostala až na výsledných 22 300 Kč.

náhled stránky APlikace Elektronických Dražeb s prvním draženým předmětem

 

V následujících měsících jsou plánovány další elektronické dražby. Dražitelům budou nabídnuty nejen automobily, ale i stavební materiál, šicí stroje a řada další movitých a nemovitých věcí.

Přehled elektronických dražeb je dostupný na adrese: https://drazby.financnisprava.cz.