Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa ČR zajistila majetek za téměř 25 milionů korun

3. 2. 2014 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka samostatného odboru, tisková mluvčí

Majetek za téměř 25 milionů korun zajistili pracovníci finanční správy za technické pomoci pracovníků celní správy. Při akci s krycím názvem „FALCO“ se zaměřili na kontrolu obchodování s rizikovými komoditami v rámci států Evropské unie. Šlo hlavně o minerální oleje, které jsou svým složením snadno zaměnitelné s naftou, dále o stavební ocel, betonářskou ocel a kovy.

V průběhu několikadenní kontroly, která začala v pondělí 27. 1. 2014, bylo na hraničních přechodech s Polskem a Slovenskem zajištěno celkem 24 tun surového řepkového oleje, 200 tun oceli, 50 tun kovu, 23 tun plechu a dále 10,5 milionů korun na bankovních účtech dlužníků.

Do akce se zapojilo celkem 170 pracovníků finanční a celní správy, kteří prošetřili přes 350 přeprav zboží. Pracovníci v rámci akce prověřovali především daňovou spolehlivost odesilatelů a příjemců sledovaných komodit. Pokud bylo zjištěno, že zboží patří rizikovým subjektům, provedli pracovníci finanční správy kroky k zajištění tohoto zboží. Tím eliminovali možnost, aby se sledované společnosti vyhnuly povinnosti uhradit daň z přidané hodnoty a předešli tak složitému a mnohdy neúspěšnému vymáhání.