Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Během dnešní kontrolně exekuční akce „LEDO“ zajistili pracovníci Finanční správy ČR čtyři cisterny motorové nafty ve velkoobchodní ceně 3,3 milionů korun bez DPH

16. 4. 2013 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí

V úterý 16. dubna proběhla další společná akce finanční a celní správy „LEDO“ zaměřená proti daňovým únikům, které vznikají při dovozu pohonných hmot (PHM) ze zahraničí do tuzemska.

Během této akce byly na dvou místech České republiky poblíž hraničních přechodů zastavovány a kontrolovány cisterny převážející PHM. Kontroloři u zastavených vozidel kontrolovali, zda je v předložených dokladech deklarován dovoz do České republiky a kdo je deklarovaný příjemce pohonných hmot. V případě čtyř cisteren zjistili pracovníci Finanční správy ČR, že deklarovaným příjemcem je společnost, která má vůči Finanční správě ČR neuhrazené daňové povinnosti na DPH v řádech milionů korun. Proto bylo 126 tisíc litrů motorové nafty Finanční správou ČR zajištěno. Pokud dlužník své daňové povinnosti neuhradí, budou zajištěné pohonné hmoty předmětem dražby.

Tyto akce mají přímý vliv na státní rozpočet a Finanční správa ČR v nich bude i nadále pokračovat.

Přehled o dosavadních aktivitách Finanční správy ČR v této oblasti naleznete v sekci tiskové zprávy FS ČR.