Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kontrolně exekuční akce v tržnici Sapa

10. 10. 2019 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tisková mluvčí FÚ pro hl. město Prahu

Pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu provedli v úterý 9. 10. 2019 v tržnici Sapa kontrolu dodržování zákona o evidenci tržeb a současně realizovali exekuci daňových nedoplatků u dlužníků, kteří v tržnici obchodují.

Při kontrolně exekuční akci bylo provedeno 29 kontrolních nákupů. Ve 20 případech zjistili pracovníci porušení zákona o evidenci tržeb. Ve 12 případech kontroloři vyřešili přestupek pokutou na místě, bylo vybráno 120 000 Kč. Zbylé případy budou řešeny v přestupkovém řízení, kde hříšníkům hrozí sankce až do výše 500 000 Kč.

Souběžně s kontrolou dodržování zákona o evidenci tržeb byla exekutory provedena daňová exekuce u 10 daňových dlužníků, kteří v místě tržnice obchodují. Na místě bylo v hotovosti vymoženo více než 200 000 Kč.

Na bezpečný průběh kontrolně exekuční akce dohlíželi pracovníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

„Úspěšná akce znovu potvrdila, že kontrola dodržování zákona o evidenci tržeb je stále nezbytná, neboť přispívá k narovnání podnikatelského prostředí a má pozitivní efekt na řádný výběr daně“, uvedl ředitel finančního úřadu pro hlavní město Prahu Ing. Václav Žemlička.