Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tisková zpráva Jihočeského kraje k placení daně z nemovitých věcí

25. 4. 2017 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Dnem 31. května 2017 končí lhůta pro placení daně z nemovitých věcí (první splátky daně) na zdaňovací období roku 2017. Poplatníkům daně z nemovitých věcí budou zasílány daňové složenky k placení této daně. Uhrazení daně prostřednictvím daňové složenky na více než 200 pobočkách České pošty v Jihočeském kraji je zdarma.

Složenka s označením Poštovní poukázka A doklad V/DS je doručována fyzickým osobám – poplatníkům daně z nemovitých věcí tak, aby ji obdrželi nejpozději do 19. května 2017. Na alonži je uvedena výše a splatnost daně z nemovitých věcí na rok 2017, uhrazovanou částku vyplní poplatník daně na složenku. Na složence je již předtištěn název a číslo bankovního účtu místně příslušného finančního úřadu, kterému se daň platí. Daň z nemovitých věcí je stanovena celkovou částkou za všechny nemovité věci poplatníka, které se nacházejí na území příslušného kraje. Na alonži složenky je také uveden název a adresa spravujícího územního pracoviště finančního úřadu, kde má poplatník uložen svůj daňový spis k dani z nemovitých věcí. Má-li poplatník nemovité věci, které se nacházejí na území dvou nebo více krajů (tj. v obvodech územní působnosti dvou nebo více finančních úřadů), obdrží složenky pro placení daně za všechny příslušné finanční úřady v jedné obálce.

Pro většinu občanů bude nejpohodlnějším způsobem zaplacení daně Finančnímu úřadu pro Jihočeský kraj bezhotovostní převod částky na bankovní účet (účet č. 7755 77627231/0710). K bezhotovostní platbě daně prostřednictvím internetového bankovnictví lze využít QR kód umístěný na alonži složenky.

V hotovosti lze daňovou povinnost zaplatit pouze na pokladnách sedmi územních pracovišť v okresních městech. Pokladny jsou otevřeny vždy v pondělí (mimo státní svátek) a středu od 8.00 do 11.00 hod. a od 12.00 do 15.00 hod., s výjimkou Územního pracoviště v Českých Budějovicích, kde jsou v těchto dnech pokladní hodiny od 8.00 do 15.00 hod. bez přerušení. Ve dnech 29. 5. 2017 až 31. 5. 2017 budou pokladny otevřeny ve výše uvedených hodinách každý pracovní den.

Poplatníkům využívajícím úhradu daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (tzv. SIPO) nebude zaslána složenka pro placení daně. Daň z nemovitých věcí bude předepsána k úhradě prostřednictvím SIPO v měsíci květnu.

Poplatníkům, přihlášeným k zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, nebude zaslána složenka. Namísto složenky obdrží e-mailovou zprávu s kompletní informací pro placení daně v příloze. K bezhotovostní platbě daně prostřednictvím internetového bankovnictví lze využít QR kód umístěný v přiložené informaci.

Více informací k placení daně z nemovitých věcí ve zdaňovacím období roku 2017 najdete na internetových stránkách Finanční správy.