Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Spuštění další vlny EET se blíží

10. 2. 2017 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Spuštění 2. vlny evidování tržeb se blíží. Pro úspěšné evidování tržeb je nutné vyzvednutí autentizačních údajů. Do současné doby si v jižních Čechách vyzvedla autentizační údaje necelá třetina podnikatelů.

Před přijetím první evidované tržby je nutné získat autentizační údaje, které slouží k přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb. Zde si po přihlášení podnikatel zaeviduje své provozovny a vygeneruje digitální certifikát. Požádat o autentizační údaje je možné elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, anebo osobně (ústně do protokolu) na libovolném územním pracovišti finančního úřadu.

Vzhledem k předpokládanému množství žadatelů o autentizační údaje, Finanční správa apeluje na podnikatele, aby neodkládali podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli. Poplatníci, kteří si zvolí osobní podání žádosti o autentizační údaje, mohou využít rozšířených úředních hodin na územních pracovištích finančního úřadu. Od 13. 2. 2017 do 28. 2. 2017 budou pro tyto účely územní pracoviště otevřena pro veřejnost ve dnech pondělí až čtvrtek od 8.00 do 17.00 hod. V pátek pak od 8.00 do 15.00 hod. Územní pracoviště s omezeným provozem v Blatné a ve Vodňanech pak budou otevřena pouze ve dnech pondělí a středa od 8.00 do 17.00 hod.

Kompletní informace o evidenci tržeb naleznete na www.etrzby.cz. Velmi užitečný souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí naleznete v sekci Nečastější dotazy podnikatelů, případné konkrétní otázky jsou navíc zodpovídány na infolince Finanční správy tel. číslo 0225 092 392.