Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úspěšná dražba přinesla navýšení ve výši několika tisíc procent

11. 11. 2016

Dražba na konci měsíce října, která se v rámci Finančního úřadu pro Ústecký kraj konala na územním pracovišti v Lounech, přinesla navýšení nejnižšího možného dražebního podání ve výši 2,5 tisíce procent.

Dražební jednání bylo uskutečněno na konci měsíce října v době, kdy se celá naše republika připravovala na svůj nejvýznamnější státní svátek, kterým je oslava dne vzniku samostatného československého státu. Předmětem dražby byla nemovitá věc – pozemek, který byl využíván jako odkladné místo pro motorová vozidla bez inženýrských sítí a jakýkoliv staveb. Z tohoto důvodu byla správcem daně stanovena cena pro nejnižší dražební podání v částce 25,5 tisíc korun s minimálním příhozem ve výši jednoho tisíce korun. Do dražby se přihlásilo celkem osm dražitelů, kteří svedli o draženou nemovitou věc „urputný“ boj. V průběhu dražby bylo provedeno celkem 132 příhozů a finální vydražená částka se vyšplhala na překvapujících 646 tisíc korun. V procentuálním vyjádření se vydražená částka oproti stanovené nejnižší částce zvýšila o neskutečných více než 2,5 tisíce procent.

Letošní rok bude z pohledu počtu konaných dražeb a celkové vydražené částky zcela jistě rekordní a o tomto celkovém úspěchu bude veřejnost informována. Nicméně již nyní sdělujeme, že i v následujícím roce budeme v oblasti daňových exekucí aktivně konat a snižovat celkový dluh dlužníků vůči Finanční správě ČR.

Informace ohledně dražební činnosti, tj. termíny dražebních jednání a dražené předměty, jsou uvedeny na webových stránkách www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu