Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úspěšná dražba přinesla navýšení ve výši několika tisíc procent

11. 11. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

Dražba na konci měsíce října, která se v rámci Finančního úřadu pro Ústecký kraj konala na územním pracovišti v Lounech, přinesla navýšení nejnižšího možného dražebního podání ve výši 2,5 tisíce procent.

Dražební jednání bylo uskutečněno na konci měsíce října v době, kdy se celá naše republika připravovala na svůj nejvýznamnější státní svátek, kterým je oslava dne vzniku samostatného československého státu. Předmětem dražby byla nemovitá věc – pozemek, který byl využíván jako odkladné místo pro motorová vozidla bez inženýrských sítí a jakýkoliv staveb. Z tohoto důvodu byla správcem daně stanovena cena pro nejnižší dražební podání v částce 25,5 tisíc korun s minimálním příhozem ve výši jednoho tisíce korun. Do dražby se přihlásilo celkem osm dražitelů, kteří svedli o draženou nemovitou věc „urputný“ boj. V průběhu dražby bylo provedeno celkem 132 příhozů a finální vydražená částka se vyšplhala na překvapujících 646 tisíc korun. V procentuálním vyjádření se vydražená částka oproti stanovené nejnižší částce zvýšila o neskutečných více než 2,5 tisíce procent.

Letošní rok bude z pohledu počtu konaných dražeb a celkové vydražené částky zcela jistě rekordní a o tomto celkovém úspěchu bude veřejnost informována. Nicméně již nyní sdělujeme, že i v následujícím roce budeme v oblasti daňových exekucí aktivně konat a snižovat celkový dluh dlužníků vůči Finanční správě ČR.

Informace ohledně dražební činnosti, tj. termíny dražebních jednání a dražené předměty, jsou uvedeny na webových stránkách www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu