Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Exekuční akce

29. 2. 2016 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tisková mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Prahu

Finanční správa pokračuje v přínosné spolupráci s Celní správou. V únoru 2016 tato spolupráce přinesla do státního rozpočtu bezmála 3 miliony korun, které byly uhrazeny daňovými dlužníky pod hrozbou zabavení jejich procleného zboží. Dále se podařilo zabavit zboží za téměř 2 miliony korun daňovým dlužníkům, kteří navzdory hrozbě zabavení zboží dlužnou daň neuhradili. Škála zabaveného zboží je pestrá, byl zabaven textil, papír v rolích dřevěné fošny, přírodní barviva i polodrahokamy.

Mezi „úlovky“ měsíce patří jednorázová úhrada daňového dluhu ve výši 1 695 856 Kč. Daňový dlužník, jehož daňový účet vykazuje četné nedobytné pohledávky, neuhradil dlužnou daň dobrovolně. Pracovníci operativního vymáhání Finančního úřadu pro hlavní město Prahu si vytipovali místa, na nichž předpokládali, že by se mohl nalézat majetek tohoto daňového dlužníka. Na jednom z těchto míst, po několikahodinovém sledování, skutečně detekovali osobní automobil, jehož vlastníkem byl dotyčný daňový dlužník. Ten byl pracovníky operativního vymáhání kontaktován a upozorněn, že pokud nedojde k neprodlené úhradě daňového nedoplatku, bude přistoupeno k mobiliární exekuci jeho automobilu. Dlužník se rozhodl pro úhradu nedoplatku.

Zabavení ze strany exekutorů finančního úřadu hrozilo také v případě dvou právě proclených motorových vozidel zn. Mercedes-Benz v hodnotě 1 milionu korun u dalšího z daňových dlužníků. Od exekutorů finančního úřadu se mu dostalo varování, že pokud neuhradí svůj daňový nedoplatek ve výši 273 521 Kč, budou mu auta zabavena. I v tomto případě zvítězila vášeň pro motorová vozidla a daňový dluh byl uhrazen.

Informace o připravovaných dražbách naleznete přehledně na internetových stránkách Finanční správy na adrese www.financnisprava.cz. Přímý odkaz na aktuální informace o dražbách: Dražby pořádané Finanční správou.