Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

E-tržby se blíží

1. 9. 2016 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje daňovou veřejnost, že od 1. prosince 2016 platí povinnost evidovat tržby v oblasti stravování a ubytování. 

Před zahájením evidence tržeb musí všichni podnikatelé, kterých se evidence týká, požádat o tzv. autentizační údaje. O autentizační údaje mohou podnikatelé žádat od 1. září 2016. Zažádat si o ně podnikatelé nebo jejich zplnomocnění zástupci mohou elektronicky na Daňovém portálu, kdy jim budou zaslány do datové schránky. Další možností je vyzvednutí osobně na libovolném územním pracovišti finančních úřadů, kdy autentizační údaje podnikatelé obdrží přímo na místě v zapečetěné obálce.

Podnikatel se pomocí získaných autentizačních údajů přihlásí do webové aplikace Elektronické evidence tržeb. Zde je nutné, aby před zahájením evidence vyplnil údaje o všech provozovnách, prostřednictvím kterých provádí činnosti, z nichž plynou evidované tržby.

Po uvedení údajů o provozovnách, může podnikatel v dané aplikaci získat digitální certifikát. Na základě tohoto certifikátu identifikuje Finanční správa podnikatele při zasílání údajů datovými zprávami. Počet certifikátů není omezen a odvíjí se od potřeb podnikatele. S autentizačními údaji a certifikáty musí podnikatel zacházet tak, aby je nemohla zneužít jiná osoba.

Certifikát je nutné nainstalovat do pokladního zařízení, prostřednictvím kterého bude podnikatel evidovat tržby. Funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem si podnikatelé budou moci otestovat od 1. listopadu 2016.

Veškeré aktuální informace je možné zjistit na stránkách www.etrzby.cz, případné konkrétní metodické otázky jsou navíc zodpovídány na infolince finanční správy tel. číslo +420 225 092 392