Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Další roadshow k etržbám se uskutečnila v Českých Budějovicích

22. 6. 2016 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Finanční správa pokračuje v mediální kampani na zahájení Elektronické evidence tržeb (etržeb). Dne 20. 6. 2016 proto uspořádala v sídle Finančního úřadu pro Jihočeský kraj další kolo roadshow za účasti náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové a dalších pracovníků Ministerstva financí a Finanční správy.

V zasedací místnosti se shromáždila téměř stovka posluchačů z řad představitelů odborné a daňové veřejnosti. Na programu bylo seznámení s aktuálním stavem realizace projektu etržby, a především otevřená a věcná diskuze k tématu. Některé z dotazů a připomínek byly důležitou zpětnou vazbou pro přednášející.

Akce se zúčastnili také pracovníci celní správy, kteří z programu setkání a z diskutovaných otázek získali informace o dopadech realizace projektu etržby do práce jejich útvaru.

Dle posledních statistik se 1. vlna elektronické evidence tržeb v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb bude v Jihočeském kraji týkat přibližně 3 500 fyzických osob a 500 právnických osob. Předpokládaný počet daňových subjektů pro 2. vlnu (maloobchod a velkoobchod) je přes 17 500 fyzických osob a více než 2 000 právnických osob.