Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jednání bavorských daňových úředníků v Plzni

18. 6. 2015 Tisková zpráva

Ing. Michaela Hošťálková tisková mluvčí Finančního úřadu pro Plzeňský kraj

Už pět let trvá spolupráce mezi bavorskými a českými příhraničními finančními úřady. 17. a 18. června 2015 se uskutečnilo setkání pracovníků ze 13 bavorských finančních úřadů a Bavorského zemského úřadu pro daně v Mnichově s českými protějšky, zastoupenými pracovníky finančních úřadů pro Karlovarský kraj, Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.

„Čeští úředníci seznámili své bavorské kolegy s procesním průběhem daňové kontroly a průběhem postupu k odstranění pochybností podle daňového řádu“, sdělila tisková mluvčí Finančního úřadu pro Plzeňský kraj Michaela Hošťálková. „Při pravidelných setkáních konaných dvakrát ročně se vzájemně informujeme o novinkách v daňové oblasti v obou zemích, abychom mohli případně podle toho upravovat žádosti o mezinárodní výměnu informací, k jejichž přímé výměně jsou naše úřady zplnomocněny. Oběma partnerským stranám to umožňuje rychlejší provedení daňové kontroly či rychlejší prověření požadovaných skutečností“, vysvětlila dále Hošťálková.

Dříve jen němčina, brzy už i čeština

Že vybraní čeští úředníci v příhraniční oblasti mluví německy a jsou tak schopni podat informace v oblasti daní německým občanům či podnikatelům v jejich rodném jazyce, na tom není nic překvapivého. Na oplátku se vybraní bavorští kolegové začali učit česky, aby byli schopni podat naopak na příhraničních finančních úřadech českým občanům a podnikatelům základní daňové informace v češtině. „Určitě nebude dlouho trvat a i naše odborná jednání budou moci být dvojjazyčná“, věří Michaela Hošťálková, mluvčí Finančního úřadu pro Plzeňský kraj.