Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Jihočeský kraj zabavoval v rámci exekuční akce hotové peníze i movité věci

16. 12. 2015 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

V první prosincové dekádě byla rychlou exekuční akcí završena mnohaměsíční usilovná práce daňových kontrolorů Finančního úřadu pro Jihočeský kraj, kteří za pomoci Policie ČR rozplétali řetězec firem, v němž se v rámci na první pohled zdánlivě korektních obchodů „ztratila“ daň z přidané hodnoty v řádu desítek milionů Kč.

Z pohledu Finanční správy ČR vyvrcholila celá akce minulý týden, kdy Finanční úřad pro Jihočeský kraj po shromáždění dostatečného množství důkazů vystavil zajišťovací příkazy na téměř 30 milionů Kč, které současně začal za asistence Celní správy okamžitě vymáhat.

Exekuční akce se zúčastnili pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj - územních pracovišť v Českém Krumlově, v Českých Budějovicích, v Jindřichově Hradci a Prachaticích. Během několika dnů se tak podařilo zajistit na úhradu daňových nedoplatků téměř 7 mil. Kč, které byly exekuovány z účtu dlužníka. Dále byla zabavena mj. hotovost na provozovně, šest osobních motorových vozidel a zásoby dlužníka. Vše dohromady v hodnotě dalších několika milionů Kč.

Vzhledem k úspěšnosti této akce bude Finanční úřad pro Jihočeský kraj v organizaci podobných kontrolně exekučních akcí pokračovat i nadále. Současně však věříme, že po zavedení kontrolního hlášení bude Finanční správa ČR od příštího roku schopna detekovat pokusy o podobné podvody již v zárodku a že celkově tak výrazně klesnou daňové úniky na dani z přidané hodnoty.