Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy 2021

 • Změna úředních hodin na Finančním úřadě pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj sděluje, že se na územním pracovišti v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech, Jilemnici a Turnově mění počínaje dnem 20. 1. 2021 úřední hodiny podatelen.

 • Opatření k minimalizaci rizika přenosu COVID -19 pokračují na Finančním úřadu pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovištích i v následujících dnech

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  V souvislosti s přetrvávajícími protiepidemickými opatřeními budou platit na Finančním úřadě pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovištích omezené úřední hodiny, a to v pondělí od 8:00 – 13:00 hod. a ve středu od 12:00 – 17:00 hod. Poplatníkům budou v uvedené době přístupné pouze podatelny. Všechny klienty žádáme, aby dodržovali pravidla zodpovědného chování, zejména dostatečné rozestupy v délce minimálně 2 metry.

 • Podání přiznání k dani z nemovitých věcí do 1. února 2021

  Finanční úřad pro Plzeňský kraj

  Do 1. února 2021 jsou poplatníci povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, pokud u nich v roce předcházejícím, tj. v roce 2020, došlo ke změně např. z důvodu prodeje, nákupu, zdědění, darování, přijetí daru nemovité věci nebo došlo ke změně osoby poplatníka. Stejný termín platí také pro nové poplatníky, kteří v uplynulém roce nabyli svou první nemovitost.
  V souvislosti s přetrvávajícími protiepidemickými opatřeními platí od pondělí 4. ledna 2021 na Finančním úřadě pro Plzeňský kraj a jeho územních pracovištích omezené úřední hodiny, a to pondělí a středa od 8.00 do 13.00 h. Přístupné budou poplatníkům v uvedené době pouze podatelny. Mimo úřední hodiny je možné vhodit písemnost do připraveného sběrného boxu.

 • Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí ohledně podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  S ohledem na složitou epidemiologickou situaci a v zájmu omezení šíření viru SARS CoV-2 žádáme poplatníky daně z nemovitých věcí, aby omezili osobní kontakt se správcem daně, nenavštěvovali správce daně na úřadech a využívali zejména elektronické formy komunikace. V případě telefonické komunikace prosíme daňové poplatníky, pokud to bude možné, aby si předem připravili e-mail, přes který bude možná emailová komunikace se správcem daně. Na tento e-mail správce daně v případě potřeby zašle návrh podání (předvyplněné přiznání), odpověď na dotaz nebo požadované informace.

Aplikační služby