Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy 2021

 • Upozornění na nedoplatky

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  Upozorňujeme daňové subjekty, které nemají zaplacenou daň z přidané hodnoty (dále DPH) za zdaňovací období září 2020 až březen 2021 a silniční daň (dále DSL) za zdaňovací období 2020 včetně zálohy splatné 15. 4. 2021, že je nutné pro využití výhody prominutí úroku z prodlení plynoucího z generálního pardonu zveřejněného ve Finančním zpravodaji číslo 38/2020, zaslat správci daně oznámení.

 • Prodloužené úřední hodiny a sběrné boxy na pracovištích

  Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

  Ačkoliv je letos možné podat přiznání k dani z příjmů papírově do 3. května a elektronicky až do 1. června, velká část poplatníků využije zákonný termín pro odevzdání přiznání - 1. dubna. Do stejného data je navíc nutné podat přiznání k dani silniční či k dani z nemovitých věcí. Aby se na pracovištích nevytvářely fronty, prodlouží se provozní doba podatelen, které budou otevřené každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin, a to od 22. března do 1. dubna 2021.

 • S termínem daňového přiznání není letos zapotřebí spěchat

  Finanční úřad pro Karlovarský kraj

  K 1. dubnu uplyne základní termín pro podání přiznání k dani z příjmů, vzhledem k nouzovému stavu je ale mimořádně prodloužen do 3. května. Finanční úřady přesto rozšiřují provozní dobu svých podatelen, některá pracoviště ale zůstávají uzavřena.

 • Informace pro občany

  Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

  Informace o umístění sběrných boxů Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj a jeho územních pracovišť, které jsou určeny pro podání daňových tvrzení a dalších podání finančnímu úřadu bez osobního kontaktu s úředníky, a to v období platnosti mimořádných opatření, přijatých v souvislostí s šířením onemocnění COVID-19.

 • Informace pro občany

  Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

  Konec zákonné lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2020 připadá na 1. dubna 2021. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob občanem podáno elektronicky, připadá konec lhůty na 3. května 2021. Občanům, kterým přiznání zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání až 1. července 2021. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná.

 • Změna úředních hodin na Finančním úřadě pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj sděluje, že se na územních pracovištích v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech, Jilemnici a Turnově mění počínaje dnem 18. 2. 2021 úřední hodiny podatelen.

 • Změna úředních hodin na Finančním úřadě pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj sděluje, že se na územním pracovišti v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech, Jilemnici a Turnově mění počínaje dnem 15. 2. 2021 úřední hodiny podatelen.

 • Až do dubna na 30 linkách poradíme s přiznáním

  Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

  Po velkém lednovém zájmu poplatníků zůstává až do 1. dubna 2021 v provozu 30 telefonních linek Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj, na kterých každý všední den pomohou správci občanům vyplnit daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Poplatníci tak nemusí se svými dotazy kolem správného vyplnění modrého daňového přiznání chodit na úřad, mohou vše zjistit a vyřešit po telefonu.

 • Změna úředních hodin na Finančním úřadě pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj

  Finanční úřad pro Liberecký kraj sděluje, že se na územním pracovišti v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech, Jilemnici a Turnově mění počínaje dnem 20. 1. 2021 úřední hodiny podatelen.

 • Opatření k minimalizaci rizika přenosu COVID -19 pokračují na Finančním úřadu pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovištích i v následujících dnech

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  V souvislosti s přetrvávajícími protiepidemickými opatřeními budou platit na Finančním úřadě pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovištích omezené úřední hodiny, a to v pondělí od 8:00 – 13:00 hod. a ve středu od 12:00 – 17:00 hod. Poplatníkům budou v uvedené době přístupné pouze podatelny. Všechny klienty žádáme, aby dodržovali pravidla zodpovědného chování, zejména dostatečné rozestupy v délce minimálně 2 metry.

 • Podání přiznání k dani z nemovitých věcí do 1. února 2021

  Finanční úřad pro Plzeňský kraj

  Do 1. února 2021 jsou poplatníci povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, pokud u nich v roce předcházejícím, tj. v roce 2020, došlo ke změně např. z důvodu prodeje, nákupu, zdědění, darování, přijetí daru nemovité věci nebo došlo ke změně osoby poplatníka. Stejný termín platí také pro nové poplatníky, kteří v uplynulém roce nabyli svou první nemovitost.
  V souvislosti s přetrvávajícími protiepidemickými opatřeními platí od pondělí 4. ledna 2021 na Finančním úřadě pro Plzeňský kraj a jeho územních pracovištích omezené úřední hodiny, a to pondělí a středa od 8.00 do 13.00 h. Přístupné budou poplatníkům v uvedené době pouze podatelny. Mimo úřední hodiny je možné vhodit písemnost do připraveného sběrného boxu.

 • Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí ohledně podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  S ohledem na složitou epidemiologickou situaci a v zájmu omezení šíření viru SARS CoV-2 žádáme poplatníky daně z nemovitých věcí, aby omezili osobní kontakt se správcem daně, nenavštěvovali správce daně na úřadech a využívali zejména elektronické formy komunikace. V případě telefonické komunikace prosíme daňové poplatníky, pokud to bude možné, aby si předem připravili e-mail, přes který bude možná emailová komunikace se správcem daně. Na tento e-mail správce daně v případě potřeby zašle návrh podání (předvyplněné přiznání), odpověď na dotaz nebo požadované informace.

Aplikační služby