Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy 2019

 • Organizační změny na územních pracovištích Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  Od 1. ledna 2020 dojde na 3 územních pracovištích Finančního úřadu pro Jihočeský kraj k organizační změně. Tato organizační změna, nemá vliv na rozsah a dosah služeb, které občanům územní pracoviště doposud poskytují. Žádné územní pracoviště nebude optimalizací zrušeno ani přemístěno do jiného města. Současná dostupnost poskytovaných služeb tak bude zachována a občané nebudou odkázáni na služby jiného územního pracoviště, pouze v souladu s pokynem č. GFŘ-D-41 dojde ke změně umístění spisu.

 • Omezení provozu finančních úřadů a daňových pokladen na přelomu roku 2019 a 2020

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj

  Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje daňovou veřejnost na omezení provozu územních pracovišť v pondělí 23. 12. 2019 a v úterý 31. 12. 2019. Dále oznamujeme, že příjem hotovosti v daňových pokladnách územních pracovišť v okresních městech je možný nejpozději do 18. 12. 2019.

 • Regionální KOBRA v akci

  Finanční úřad pro Královéhradecký kraj

  Pracovníci Generálního ředitelství cel a Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj navázali spolupráci v úspěšném potírání daňových úniků a daňové kriminality. Operativní spolupráce při výměně informací mezi celníky a specialisty Finanční správy umožnila lépe analyzovat případ a následně rychle a účinně zasáhnout.

 • Finanční a celní správa společně na silnicích

  Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

  Téměř čtyři sta daňových subjektů a náklad o objemu převyšujícím tisíc tun prověřili při společné kontrolní akci pracovníci Finanční a Celní správy z Jihomoravského kraje.

 • Kontrolně exekuční akce v tržnici Sapa

  Finanční úřad pro hlavní město Prahu

  Pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu provedli v úterý 9. 10. 2019 v tržnici Sapa kontrolu dodržování zákona o evidenci tržeb a současně realizovali exekuci daňových nedoplatků u dlužníků, kteří v tržnici obchodují.

 • Úspěšná exekuční akce „Modřany“

  Finanční úřad pro hlavní město Prahu

  Pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu vyrazili ve čtvrtek 19. 9. 2019 za dlužníky, jejichž daňové nedoplatky činily více než 21 milionů Kč.

 • Specializovaný finanční úřad opět v kasinu

  Specializovaný finanční úřad

  Dne 12. září 2019 zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu provedli exekuční akci, jejímž cílem bylo zajistit finanční prostředky k úhradě daňového nedoplatku provozovatele hazardních her.

 • Gotta nebo Kodeta na zeď? Dražba obrazů v Břeclavi

  Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

  Reprodukce slavného obrazu Karla Gotta nebo olejomalba Kristiána Kodeta, Bohumila Dvorského, Jiřího Havlíčka a dalších přitáhnou milovníky krásného umění na dražbu zabavených předmětů, kterou 17. září 2019 pořádá Finanční úřad pro Jihomoravský kraj na pracovišti v Břeclavi.

 • Specializovaný finanční úřad provedl úspěšnou exekuční akci

  Specializovaný finanční úřad

  S cílem zajistit prostředky k úhradě daňového dluhu provedli dne 29. května 2019 zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu ve spolupráci s Celním úřadem pro hlavní město Prahu další úspěšnou exekuční akci. Exekutoři se zaměřili na daňového dlužníka, který provozuje hazardní hry.

 • 414 000 složenek putuje do schránek poplatníků

  Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

  31. květen je posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2019, nebo její první splátky. Od 16. dubna jsou postupně rozesílány složenky na úhradu této daně, kde je na alonži uvedena mimo jiné i celková výše daňové povinnosti na rok 2019 a územní pracoviště, kde je uložen daňový spis k dani z nemovitých věcí.

 • Specializovaný finanční úřad provedl úspěšnou exekuční akci

  Specializovaný finanční úřad

  S cílem zajistit prostředky k úhradě daňového dluhu provedli dne 2. dubna 2019 zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu ve spolupráci s Finančním úřadem pro Středočeský kraj a s Celním úřadem pro hlavní město Prahu další úspěšnou exekuční akci směřující k vymožení neuhrazené daně daňovým dlužníkem, který provozuje hazardní hry.

 • Zaměstnanci Finančního úřadu pro Olomoucký kraj vyjíždí do obcí

  Finanční úřad pro Olomoucký kraj

  Jako každý rok se zaměstnanci Finančního úřadu pro Olomoucký kraj snaží poplatníkům vyjít vstříc, tudíž se letos uskuteční celkem šest výjezdů do obcí v Olomouckém kraji, které poplatníkům usnadní podání daňového přiznání. Zaměstnanci zde budou poskytovat informace potřebné pro řádné vyplnění daňových tiskopisů, informace o změnách v zákoně apod.

 • Zaměstnanci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj vyjíždí od 7. března za občany do vybraných obcí, aby vybírali přiznání k dani z příjmů fyzických osob

  Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj

  Do prvního dubna, kdy končí lhůta pro podání přiznání, vyjede finanční úřad celkem do 12 obcí v Moravskoslezském kraji. Do tří obcí, kde bývá zájem občanů o osobní konzultace a podání daňového přiznání největší, přijedou úředníci opakovaně.

 • Úspěšná exekuční akce Střešovice

  Finanční úřad pro hlavní město Prahu

  Pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu vyrazili ve čtvrtek 28. 2. 2019 za dlužníky, jejichž daňové nedoplatky na dani z přidané hodnoty činily přes 35 milionů Kč.

 • Specializovaný finanční úřad provedl úspěšnou exekuční akci

  Specializovaný finanční úřad

  S cílem zajistit prostředky k úhradě daňového dluhu provedli v nočních hodinách ze 14. na 15. února 2019 zaměstnanci Specializovaného finančního úřadu ve spolupráci s Celním úřadem pro Karlovarský kraj další úspěšnou exekuční akci směřující k vymožení neuhrazené daně daňovým dlužníkem, který provozuje hazardní hry.

Aplikační služby