Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dražby - přehled

Aktuálně pořádané dražby orgánů Finanční správy.

Územní pracoviště pro Prahu 6 oznamuje zrušení veřejné dražby bytů

Číslo jednací: 7508719/19/2006-00540-109445

Datum a čas: 20.11.2019 od 11:00 hodin

Místo: Nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, 170 00 Praha 7, Dražební místnost v 6. patře, místnost č. 620

Zápis dražitelů: bude zahájen v 10:30 hodin do zahájení dražby.

Celková výše nejnižšího/nejnižších podání: 1 913 333,00 Kč

Dražební jistota 333 000,00 Kč

Dražební vyhláška  Rozhodnutí o zrušení/pokračování dražby 

Pozemky dražby

Označení Katastr Výměra m2 List vlastnictví Zjištěná/Výsledná cena v Kč Výše nejnižšího podání v Kč
Byt Ruzyně 3880 2 870 000,00 Kč 1 913 333,00 Kč
Podmínky: Podmínkou účasti na dražbě je zaplacení dražební jistoty (§ 194 odst. 4 daňového řádu) tak, aby byla připsána na účet správce daně nejpozději v den předcházející dni dražby.
Popis: V k.ú. a části hl. m. Prahy Ruzyně, v zástavbě panelového sídliště Dědina je při rozhraní ulic Vlastina a Žukovského situován bytový panelový dům č.p. 852 jako levá polovina bloku se shodným bytovým panelovým domem č.p. 853 – při rozhraní ulic Ciolkovského a Žukovského. Tato část sídliště bezprostředně navazuje na centrum služeb a obchodů (včetně supermarketu Billa), dále pak navazuje i běžná sídlištní vybavenost včetně základní školy. Na konci ulice Ciolkovského při zaústění do Vlastiny je pak cca 5 min. pěší chůze vzdálená zastávka městského autobusu, s dojezdem k metru Nádraží Veleslavín cca do 15 min. a odtud již lehce dostupné centrum města.
V místě je též lokální parková zeleň, jsou zde všechny hlavní inženýrské sítě, parkování na ulici u domu, které ale v době návratu bydlících ze zaměstnání je kapacitně na hraně. Pro bydlení běžná sídlištní poloha v dobré dopravní vzdálenosti od centra, bez výrazných negativ, ale i bez vysoké atraktivity v rámci možností bydlení jak v Praze 6, tak celém hl. městě.
Mírně svažitý pozemek přístupný z místní komunikace, zasíťovaný (vyjma plynu), ve funkčním celku s bytovým domem ve shodném vlastnictví, k jednotkám v budově náleží odpovídající podíly na pozemku odvozené od dané podlahové plochy jednotky.
Celá budova je napojena na veř. vodovod, kanalizaci, elektrorozvod 220 V, 380 V, dálkový přívod tepla a v bytech je ústřední vytápění s původními ocel. žebrovými radiátory s termohlavicemi, centrální je také rozvod teplé vody. Plyn zaveden není. V domě byly v posledních 10 letech měněna původní dřevěná okna za plastová – součást celkového zateplení budovy, stoupací rozvody zdravoinstalací, výtah.
Bytová jednotka č. 852/64 situována při fasádě v 6.NP domu, s okny ve 2 obytných místnostech – pokojích, kuch. kout je bez okna. Členěna je dispozičně jako 2+kk s předsíní, chodbou před 2 pokoji umožňující samostatný vstup do každého, kuch. kout navazuje na větší, obývací pokoj, z předsíně je vstup do koupelny a samostatného WC. K bytu náleží sklepní místnost (zděné stěny, laťové vstupní dveře) v 1.NP, resp. její výhradní užívání (sklepy jsou spol. částmi budovy), celková výměra podlah. ploch místností bytu je 41,4 m2.
Vedle výměny oken v celém domě pak konkrétně v bytě byla provedena rekonstrukce před 12 lety spojená s vyzděním nového hyg. jádra s koupelnou s vanou a umyvadlem, s ker. obklady, WC je samostatné, nově provedena byla i část kuchyně, kuch. koutu, podlahy z ker. dlažby včetně podlahy v předsíni, v pokojích je položen koberec na zbroušený beton (místo původního PVC), nově provedena byla také elektroinstalace, současně s renovací omítek, ale s vadou v kuch. koutu – vypadávají pojistky, nelze vařit na el. sporáku. V předsíni je původní a v chodbě před pokoji nová vestavěná skříň.
Celkově stav bytu i budovy dobrý, standardní panelákový byt po rekonstrukci hyg. jádra, v bytě potřeba menších úprav – dořešení elektroinstalace, reznou také trubky rozvodů topení a radiátory (původní), nevýhodou je též kuch. kout bez okna, v hyg. jádru zůstaly původní hladké dveře do ocel. zárubní (kazí dojem z jinak dobré rekonstrukce jádra).


1 2 3 4 5

Stručný popis dražby

Byt 852/64, katastrální území Ruzyně, okres Hlavní město Praha, obec Praha, na LV 3880.
Vydávaný obsah přes RSS

Aplikační služby