Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Struktura pro podání kontrolního hlášení (xml)

Kontrolní hlášení lze podat pouze elektronicky na elektronickou adresu podatelny správce daně ve zveřejněném formátu a struktuře. Plátci povinní od příštího roku podávat Kontrolní hlášení, kteří nevyužijí sofistikovaný formulář aplikace EPO na stránkách www.daneelektronicky.cz, mají v dokumentaci na Daňovém portálu k dispozici popis požadované XML struktury.

Uživatelé Daňového portálu mohou pro podání Kontrolního hlášení využít komfortní formulář obsahující nápovědy, pomůcky k vyplňování, číselníky apod. Toto formulářové podání je možné učinit také datovou zprávou s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se přihlašuje do datové schránky.

Plátci, kteří chtějí vytvářet XML soubory s podáním Kontrolního hlášení ve vlastní aplikaci, mají v dokumentaci na Daňovém portálu k dispozici popis požadované struktury podání. Pro vývoj softwaru 3. stranami a ověření správnosti vygenerovaných dat je součástí uvedené dokumentace také strukturální soubor v XSD pro případné testování exportu.

Více informací o možnostech podání kontrolního hlášení naleznete zde.

Se všemi technickými dotazy se obracejte na Technickou podporu aplikací Daňového portálu na adrese http://epodpora.mfcr.cz/index.html.

Aplikační služby