Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vyjádření Finanční správy ke kauze společnosti KM PLUS spol. s r.o. Tisková zpráva

V reakci na sérii reportáží o případu společnosti KM Plus spol. s.r.o. uveřejněné na Seznam Zprávy, která je další snahou o veřejnou diskreditaci postupu Finanční správy v souvislosti s problematikou zajišťovacích příkazů, jsme připravili materiál, který jasně dokazuje, že daná společnost zneužila dotaci na nákup plnících linek a byla součástí řetězového podvodu na DPH, což byly jednoznačně prokazatelné důvody k použití zajišťovacích příkazů. To ostatně potvrdily i dva rozsudky krajského soudu, dle kterých jsou zjištění Finanční správy v této záležitosti naprosto opodstatněná. Oba jsou přílohou zmíněného materiálu.

Je politováníhodné, že uvedené skutečnosti, které jsou veřejně dostupné, autoři reportáží žádným způsobem nereflektovali, což zavdává dojem účelovosti. Vznikly tak jednostranné reportáže obsahující záměrně zkreslené informace s cílem dehonestovat práci Finanční správy. Věříme, že si veřejnost na základě předkládaných faktů udělá na celou věc svůj vlastní názor.

V příloze naleznete kvalifikované vyjádření k podrobnostem řízení s danou společností, které jednoznačně potvrzuje závažnost zjištěných skutečností a oprávněnost postupu Finanční správy v daném případě.

 

Přílohy

Aplikační služby