Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Řekli o e-tržbách

Stanoviska představitelů profesních komor a svazů v mediích.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR:
„Zavedení EET chápeme především jako pokus o narovnání konkurenčního prostředí, ve prospěch řádných podnikatelů, proti daňovým podvodníkům. Pokud tento základní cíl EET postupně nenaplní, nemá význam. Má-li však být EET zavedena, pak na základě vlastních praktických poznatků HK ČR preferuje – podobně jako MF ČR - chorvatský model, který je nejlevnější, s nejmenšími zásahy státu,“
http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2015/eet.aspx

Marta Nováková, prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu
„Vítáme aktivitu ministerstva financí, protože jde o průlomový přístup při návrhu zákona – diskutujeme od začátku o tom, jaké bude mít připravovaný zákon dopady pro podnikání v našem obchodu,“
http://www.amsp.cz/12-8-2014-podnikovy-zpravodaj-cz-elektronicka-evidence-trzeb

Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)
Elektronická evidence tržeb by měla být zavedena postupně. Na konferenci pořádané deníkem E15, která se evidencí tržeb zabývala, to řekl předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček. Dodal, že asociace s on-line evidencí tržeb souhlasí, je ale třeba doladit mimo jiné to, zda a pro koho nebude povinná.
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/asociace-zavedeni-elektronicke-evidence-trzeb-by-melo-byt-postupne-1169120

Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO)
„Podporujeme přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb, protože sami členové Asociace podnikají v souladu se zákony této země. Chceme podnikat v prostředí rovných příležitostí, kde žádné skupině podnikatelů není tolerováno obcházení zákona a vyhýbání se placení daní a ostatních odvodů do státních a sociálních rozpočtů.“
http://acto.cz/acto-podporuje-zakon-o-evidenci-trzeb/

Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy
"Čím více se to zavede a čím více lidí to postihne, tím lepší. Už je čas, aby všichni platili daně a poctivě podnikali."

Josef Středula, předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS)
"Chceme, aby byla evidence zavedena od ledna 2016. Už jen legislativní cesta trvá 11 měsíců. Společně se to ale dá uskutečnit," uvedl.
http://www.financninoviny.cz/zpravy/odbory-i-zamestnavatele-podporuji-elektronickou-evidenci-trzeb/1137311

Andrej Babiš, ministr financí
"Chorvatsko je menší země s větším rozsahem šedé ekonomiky než Česká republika. Jižanská nátura má blíže k pohodičce než k daňové disciplíně. A přesto, nebo právě proto, jsme v Chorvatsku našli moderní, funkční model evidence tržeb."
http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2015/andrej-babis-danove-krasy-chorvatska-21436

Petr Fischer, komentátor HN
"Evidence tržeb má především změnit jisté zaběhnuté rigidní morálně-podnikatelské návyky, a to i na straně spotřebitelů(!), kteří jsou v souladu s výše zmíněnou společenskou náladou obvykle srozuměni s tím, že k odklánění tržeb dochází jaksi přirozeně."
http://hn.ihned.cz/c1-64226230-politicky-etos-evidence-trzeb

Výbor Zemědělského svazu
Výbor Zemědělského svazu podporuje potřebu zavedení zákonů, které by měly přispět k omezení daňových úniků, lepší výběr daní a srovnání podnikatelských podmínek. Jde především o zákon o elektronické evidenci tržeb. Zemědělský svaz vítá snahu státu o omezení šedé ekonomiky, což je po letech slovních proklamací pozitivní změna.
http://www.zscr.cz/clanek/prohlaseni-vyboru-zs-cr-k-zakonu-o-elektronicke-evidenci-trzeb-1285

Aplikační služby