Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vybrané právnické osoby (Seznam TOP 100)

Ministr financí Bohuslav Sobotka každoročně oceňuje právnické osoby podílející se významnou měrou na plnění veřejných rozpočtů. Obdobné žebříčky se sestavují i v jiných evropských zemích. Kriteriem pro sestavení přehledu formou sestupně uspořádaného žebříčku je zvoleno inkaso na dani z příjmů právnických osob sestávající z doplatku, případně vratky, na daňovou povinnost a ze záloh na daňovou povinnost. Vyřazeny jsou daňové subjekty u nichž plnění daňových povinností nebylo, nebo není zcela bezproblémové, a ty u nichž byl ke dni provedení výběru evidován daňový nedoplatek, jimž bylo předepsáno penále, a to i na jiných daních a bez ohledu na jeho výši.

Vybrané daňové subjekty seřazené sestupně v pořadí podle výše
uhrazené daně z příjmů právnických osob v roce 2002
(TOP 100)
 

 Pořadí  Zkratka obchodního jména   Sídlo 
 1  Eurotel Praha, spol. s r.o.  Praha 4
 2

 ČEZ, a.s.

 Praha 4
 3  Transgas, a.s.  Praha 10
 4  ČSOB, a.s.  Praha 1
 5  Philip Morris ČR a.s.  Kutná Hora
 6  Komerční banka, a.s.  Praha 1
 7  T-Mobile Czech Republic a.s.  Praha 2
 8  Škoda Auto a.s.  Mladá Boleslav
 9      HVB Bank Czech Republic a.s.  Praha 1
 10  X*  
 11  Citibank a.s.  Praha 6
 12  X*  
 13  Frantschach Pulp & Paper Czech a.s.  Štětí
 14  X*  
 15  Makro Cash & Carry s.r.o.  Praha 5
 16  Léčiva a.s.  Praha 10
 17  Českomoravský cement, a.s., nástupnická společnost  Beroun
 18  Shell Czech Republic a.s.  Praha 9
 19  Pražská energetika, a.s.  Praha 10
 20  Plzeňský prazdroj, a.s.  Plzeň
 21  Siemens elektromotory s.r.o.  Mohelnice
 22  ČEPS, a.s.  Praha 10
 23  Dalkia Morava, a.s.  Ostrava
 24  X*  
 25  Severočeské doly a.s.  Chomutov
 26  Siemens s.r.o.  Praha 6
 27  Moravské naftové doly, a.s.  Hodonín
 28  Česká produkční 2000, a.s.  Praha 5
 29  X*  Praha 8
 30  Jihomoravská energetika, a.s.  Brno
 31  Saint-Gobain Vertex, a.s.  Litomyšl
 32  Commerzbank Capital Markets (Eastern Europe) a.s.  Praha 1
 33  X*
 34  Mostecká uhelná společnost, a.s.  Most
 35  Západočeská energetika, a.s.  Plzeň 2
 36  A.T.Kearney GmbH – organizační složka  Praha 1
 37  X*
 38  X*  
 39  Severočeská energetika, a.s.  Děčín
 40  Česká správa letišť , s.p.  Praha 6
 41  Lesy České republiky, s.p.  Hradec Králové
 42  LINDE TECHNOPLYN a.s.  Praha 9
 43  BRUSH SEM s.r.o.  Plzeň
 44  X*  
 45  X*  
 46  X*  
 47  X*  
 48  X*  
 49  X*  
 50  KARBON INVEST, a.s.  Kladno
 51  ČSOB Leasing, a.s.  Praha 3
 52  Severomoravská energetika, a.s.  Moravská
 53  UNIMEX GROUP, a.s.  Praha 1
 54  GE Capital Leasing, a.s.  Praha 4
 55  Česká pošta, s.p.  Praha 3
 56  CET 21 spol. s r.o.  Praha 1
 57  SPP Bohemia a.s.  Praha 10
 58  X*  
 59  Ferona, a.s.  Praha 1
 60  ERICSSON Aktiengesellschaft, spol. r.o.   Praha 8
 61  COMMERZBANK , pobočka Praha  Praha 2
 62  K. O. P., a.s.  Praha 1
 63  AŽD Praha s.r.o.  Praha 10
 64  VDO Česká republika, s.r.o.  Brandýs n. L. – St. Boleslav
 65  X*  
 66  Pražská teplárenská a.s.  Praha 7
 67  X*  
 68  X*  
 69  STRABAG a.s.  Praha 5
 70  Norske Skog Štětí a.s.  Štětí
 71  X*  
 72  Motorola s.r.o.  Praha 1
 73  ABB s.r.o.  Praha 8
 74  AGROFERT HOLDING, a.s.  Praha 3
 75  AUTOPAL, s.r.o.  Nový Jičín
 76  M E D I A T E L, spol. s r. o.  Praha 8
 77  Východočeská energetika, a.s.  Hradec Králové
 78  Kooperativa, pojišťovna, a.s.  Praha 1
 79  DURA Automotive CZ, s.r.o.  Blatná
 80  X*  
 81  X*  
 82  CETELEM ČR, a.s.  Praha 1
 83  Skanska CZ a.s.  Praha 10
 84  LASSELSBERGER, s.r.o.  Plzeň 3
 85  HEWLETT-PACKARD s.r.o.  Praha 4
 86  Alcan Děčín Extrusions s.r.o.  Děčín
 87  ČESKÝ TELECOM, a.s.  Praha 3
 88  X*  
 89  ŠKODA ENERGO s.r.o.  Plzeň 3
 90  X*  
 91  Automotive Lighting s.r.o.  Jihlava
 92  X*  
 93  Nestlé Česko s.r.o.  Praha 4 Modřany
 94  UNILEVER ČR, spol. s r.o.  Praha 8
 95  X*  
 96  IPB Real a.s.  Praha 4
 97  X*  
 98  X*  
 99  CS CABOT, spol. s r.o.  Valašské Meziříčí
 100  STOCK Plzeň, a.s.  Plzeň - Božkov

 * Daňový subjekt nezprostil MF mlčenlivosti

Aplikační služby